Prezenty Zenni, które dają, wspierają organizację non-profit Zapobieganie Ślepocie

W tym sezonie świątecznym, poprzez Zenni's Gifts That Givemamy zaszczyt przekazać 25% wartości sprzedaży naszych kart podarunkowych na rzecz organizacji non-profit Prevent Blindness. Fundusze te pozwolą organizacji Prevent Blindness na przyznanie stypendiów na badania przesiewowe wzroku dla specjalistów z mniej zamożnych społeczności. Wszystkim stypendystom przekażemy również kupony na okulary Zenni, które będą mogli rozprowadzać w społecznościach, którym służą.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pogłębić naszą współpracę z Prevent Blindness, która rozpoczęła się zeszłego lata podczas naszego Framing The Future Blokz Party z Chicago Bullsktóra przyniosła korzyści dla oddziału Prevent Blindness w stanie Illinois. W październiku tego roku spotkaliśmy się ponownie, tym razem w celu wsparcia Światowego Dnia Wzroku i kampanii #loveyoureyes, która pokazała, jak ważne są badania wzroku.

Dlaczego badania przesiewowe wzroku u małych dzieci są ważne?

Przedszkolaki polegają na swoim wzroku, który pomaga im w nauce. Poprzez zabawę, gry i interakcję, maluchy rozwijają koordynację oko-ręka-ciało, drobne umiejętności motoryczne i zdolności percepcji wzrokowej, które są im potrzebne do nauki, czytania i pisania. Badania przesiewowe wzroku w tak wczesnym wieku mogą pomóc w zapewnieniu prawidłowego rozwoju wzroku dzieci. Osoby przeprowadzające przesiewowe badania wzroku mogą skierować dzieci na badania okulistyczne, aby ustalić, czy będą potrzebowały okularów lub leczenia wzroku.

W Stanach Zjednoczonych wymagania dotyczące badań przesiewowych wzroku dzieci różnią się w poszczególnych stanach. W rzeczywistości tylko 26 z 50 stanów USA wymaga badań przesiewowych wzroku u dzieci w wieku przedszkolnym. (National Center for Children's Vision and Eye Health at Prevent Blindness, 2020). Dlatego społeczności polegają na programach niezależnych organizacji, takich jak Prevent Blindness, które zapewniają wczesną interwencję w celu wykrycia zaburzeń wzroku u małych dzieci.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Prevent Blindness

Zenni tworzy program stypendialny na badania przesiewowe wzroku

Aby poprawić równość w zakresie zdrowia wzroku, Prevent Blindness stworzyło krajowy program szkoleń i certyfikacji w zakresie przesiewowych badań wzroku u dzieci dla specjalistów zajmujących się opieką nad małymi dziećmi, edukacją i opieką zdrowotną.

"Pomaganie w zapewnieniu dostępu do wysokiej jakości opieki okulistycznej oraz edukowanie społeczeństwa w zakresie widzenia i zdrowia oczu jest podstawą naszej codziennej pracy, którą prowadzimy od momentu założenia organizacji ponad 100 lat temu" - powiedział Jeff Todd, prezes i dyrektor generalny Prevent Blindness.

Program certyfikacji badań przesiewowych wzroku Prevent Blindness jest wykorzystywany do konsekwentnego szkolenia specjalistów dzięki wykorzystaniu narzędzi opartych na dowodach naukowych i najlepszych praktykach.

Program stypendialny Zenni zapewni specjalistom bezpłatne uczestnictwo w programie certyfikacji badań wzroku Prevent Blindness. Po uzyskaniu certyfikatu specjaliści mogą pomóc w identyfikacji i leczeniu tysięcy dzieci w Stanach Zjednoczonych, które mają mniejsze szanse na dostęp do opieki i wczesne wykrycie problemów ze wzrokiem. Z kuponów na okulary Zenni skorzystają dzieci z grup wysokiego ryzyka wystąpienia zaburzeń wzroku, aby pomóc im widzieć świat wyraźnym wzrokiem i być gotowym do nauki, zabawy i poprawy poczucia własnej wartości.

Jak możesz pomóc

Odwiedź stronę . Zapobiegaj ślepocie aby dowiedzieć się więcej na temat działań organizacji na rzecz ochrony wzroku. Prosimy również o rozważenie możliwości podarowania karty upominkowej Zenni komuś, na kim nam zależy w tym sezonie świątecznym.

Referencje: National Center for Children's Vision and Eye Health at Prevent Blindness. 2020. Children's Vision and Eye Health: A Snapshot of Current National Issues (2nd ed.) Chicago, IL