Jak zapobiegać "mgle maski" na okularach

Jeśli nosisz okulary i maskę na twarz, prawdopodobnie zmagałeś się z "mgłą maski". Twoje soczewki stają się całe zamglone, co wymaga od Ciebie wycierania okularów przez cały dzień. Poniżej przedstawiamy kilka strategii, które pomogą Ci zapobiec zaparowaniu okularów podczas noszenia maski.

Ale po pierwsze, dlaczego okulary zaparowują?

Najprościej rzecz ujmując, kondensacja tworzy się zawsze wtedy, gdy wilgotne, ciepłe powietrze uderza w chłodną powierzchnię. Okulary zaparowują, gdy maska kieruje ciepły oddech do góry zamiast przed siebie - co jest świetne dla zapobiegania przenoszeniu wirusów, ale złe dla każdego, kto ma gorszy wzrok.

Czy maska jest dobrze dopasowana?

Maska powinna dokładnie przylegać do nosa. Idealnie byłoby, gdybyś chciał nosić maskę z mostkiem nosowym lub taką, którą można ukształtować lub uformować do twarzy. Gdy maska jest prawidłowo dopasowana, miejmy nadzieję, że większość oddechu będzie przez nią przechodzić, a nie wychodzić górą lub bokami.

Użyj okularów, aby uszczelnić górną część maski

Ta metoda działa najlepiej w przypadku dużych, grubych oprawek okularów. Pociągając maskę wyżej na nosie i umieszczając dolną część okularów na masce, można uzyskać ścisłe dopasowanie, które blokuje ciepły oddech z ucieczki w górę w kierunku okularów.

Przyklej maskę do twarzy taśmą

Zawsze możesz użyć taśmy, aby zabezpieczyć maskę na mostku nosa i górnej części policzków. Używaj łatwej do usunięcia taśmy, w tym taśmy klejącej, medycznej lub sportowej. Pamiętaj, aby trzymać się z dala od taśmy typu duct tape.

Mydło i woda pomagają zapobiegać zamgleniu

Ten trik jest jednym z tych, do których pracownicy służby zdrowia regularnie się zwracają. Wszystko, czego potrzebujesz do tego hack to woda z mydłem (mydło do naczyń działa najlepiej) i ściereczka z mikrofibry. Trzymaj się z dala od mydeł z balsamami w nich, ponieważ mogą one pozostawić gruby osad, co sprawia, że jeszcze trudniej jest widzieć.

Wystarczy przetrzeć obie strony soczewek kroplą mydła, a następnie wypolerować je miękką ściereczką z mikrofibry. Ta skuteczna sztuczka pomoże zapobiec zaparowaniu soczewek, ponieważ przezroczysta, cienka warstwa mydła działa jak bariera.

Chusteczki i spraye przeciwmgielne

Inną opcją jest zakup chusteczek i sprayów przeznaczonych do usuwania zaparowanych soczewek. Przeczytaj drobny druk, ponieważ niektóre rozwiązania przeciwmgielne mogą nie działać tak dobrze lub mogą nawet uszkodzić soczewki z powłokami, które minimalizują odblaski i smugi odcisków palców, na przykład.