Która powłoka okularów jest dla Ciebie odpowiednia?

Świat powłok na soczewki jest bardzo zróżnicowany, ale nie oznacza to, że wybór odpowiedniej dla siebie musi być trudny. Powłoki soczewek stanowią indywidualne rozwiązanie typowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy okularów, takich jak choroby oczu związane z promieniowaniem ultrafioletowym (UV), zarysowane soczewki czy zbyt silne odblaski. Przy tak wielu opcjach możesz mieć pytania, która powłoka jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, który pomoże Ci znaleźć właściwą powłokę.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Uważa się, że nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe przyczynia się do rozwoju niektórych chorób oczu, takich jak zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej i uszkodzenia powierzchni oka. Warto porozmawiać z okulistą, jeśli w Twojej rodzinie występują takie przypadki lub jesteś zaniepokojony zmianami w oczach związanymi z promieniowaniem UV. Może on zalecić, aby Twoje okulary chroniły przed promieniowaniem UV, aby utrzymać Twoje oczy w zdrowiu. W Zenni, wszystkie nasze soczewki chronią przed promieniowaniem UV bez konieczności stosowania dodatkowych powłok lub ponoszenia dodatkowych kosztów.

Powłoki odporne na zarysowania

Powłoki odporne na zarysowania są doskonałe dla wszystkich typów soczewek, ponieważ wzmacniają i przedłużają żywotność soczewki. Powłoka ta sprawia również, że soczewka jest twardsza, co może być pomocne w przypadku upuszczenia okularów na podłogę lub poddania ich jakimkolwiek obciążeniom fizycznym. Należy pamiętać, że choć powłoki te są odporne na zarysowania, to nie zapobiegają im całkowicie.

Przechowywanie okularów w futerale i czyszczenie ich ściereczką z mikrofibry pomaga zmniejszyć ryzyko zarysowania soczewek. Pamiętaj, że raz powstałych zarysowań nie da się usunąć ani wypolerować - dlatego zachowaj szczególną ostrożność! Sprawdź nasze różne futerały, ściereczki do soczewek i zestawy czyszczące w sklepie z akcesoriami Zenni. w sklepie z akcesoriami Zenni. Wszystkie soczewki Zenni pokryte są powłoką odporną na zarysowania, bez dodatkowych kosztów.

Powłoki antyrefleksyjne i przeciwmgielne

Jeśli dużo czytasz, pracujesz przy komputerze lub prowadzisz samochód nocą, powłoka antyrefleksyjna (ARC) może sprawić, że te czynności staną się o wiele przyjemniejsze - a także bezpieczniejsze podczas jazdy, ponieważ pomaga zredukować odblaski i aureole pochodzące od reflektorów i latarni ulicznych.

Ta cienka, wielowarstwowa powłoka, nazywana również powłoką antyodblaskową, jest przydatna w przypadku każdego materiału soczewki. Dodatkowo, powłoki antyrefleksyjne sprawiają, że soczewki okularów wyglądają bardziej płasko na twarzy, ponieważ redukują odbicia powierzchniowe, co daje wyraźny, czysty wygląd soczewek zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości.

Soczewki przeciwmgielne są idealne dla wszystkich, którzy mają problemy z zaparowaniem podczas noszenia maski, ćwiczeń, uprawiania sportu lub gotowania. Zenni oferuje również niesamowitą powłokę anti-fog, która zawiera ARC. Do każdej pary soczewek z powłoką anti-fog dołączona jest specjalna ściereczka z aktywatorem anti-fog, która pomaga utrzymać ich przejrzystość. Powłoka i ściereczka z aktywatorem zapewniają kilka godzin soczewek wolnych od mgły, zanim konieczne będzie ponowne przetarcie ich ściereczką.

W Zenni oferujemy trzy rodzaje powłok antyrefleksyjnych: Standard, Advanced i Premium. Poniższa tabela przedstawia każdą powłokę antyrefleksyjną i przeciwmgielną wraz z ich właściwościami:

Lustrzane powłoki okularów przeciwsłonecznych

Zabawnym sposobem na dodanie odrobiny blasku okularom przeciwsłonecznym jest zastosowanie lustrzanej powłoki odblaskowej. Każde lustrzane wykończenie jest pokryte odporną na oleje i odciski palców powłoką oleofobową na przedniej i tylnej stronie, dzięki czemu okulary lustrzane wyglądają czysto i ostro, a jednocześnie minimalizują odbijanie światła w kierunku oczu.

Obecnie oferujemy osiem różnych kolorów powłoki lustrzanej: złoty, srebrny, ognista czerwień, lawenda, zieleń mchu, różowe złoto, błękit nieba i błękit indygo. Dowiedz się więcej, jak zamówić lustrzane okulary przeciwsłoneczne z Zenni.

Soczewki blokujące niebieskie światło

Inną opcją soczewek, którą warto rozważyć, są te z technologią blokującą niebieskie światło. Niebieskie światło jest emitowane przez słońce, sztuczne oświetlenie i nasze urządzenia cyfrowe. Zostało ono powiązane z takimi objawami, jak suchość oczu, niewyraźne widzenie i zaburzenia snu.

Chociaż wiele dostępnych na rynku soczewek blokujących światło niebieskie posiada powłokę, soczewki Blokz firmy Zenni posiadają technologię blokowania światła niebieskiego wbudowaną w soczewkę. Ta unikalna cecha pozwala na lepszą absorpcję światła niebieskiego, większą trwałość i mniejsze prawdopodobieństwo zarysowania.

Nasze soczewki Blokz są idealne dla osób noszących okulary w każdym wieku i są oferowane w tradycyjnych, bezbarwnych wersjach Blokz, odpornych na uderzenia Blokz Trivex, światłoczułych Blokz Photochromic oraz barwionych Blokz Sunglasses. Aby dowiedzieć się więcej o niebieskich soczewkach blokujących Zenni i znaleźć odpowiednią dla siebie, odwiedź naszą stronę internetową Blokz Blue Blocker Lenses stronę.

Teraz, gdy znasz już różne opcje, udaj się do Zenni aby wybrać stylowe oprawki, które będą pasowały do Twoich soczewek!