Co to jest PD i dlaczego jest ważne?

Tutaj w Zenninie uważamy, aby wątpliwości dotyczące tego, jak prawidłowo zmierzyć odległość źrenicową (PD), miały stanąć pomiędzy Tobą a zamówieniem nowych, wspaniałych okularów. Czytaj dalej, aby przekonać się, jak łatwo jest zmierzyć swoje PD w domu!

Dlaczego PD jest ważne

PD oznacza "odległość źrenic", czyli odległość między środkami każdej źrenicy. Pomiar ten służy do określenia miejsca, w którym patrzysz przez soczewkę swoich okularów. Jeśli PD jest nieprawidłowe, lub jak mówimy w świecie optycznym "poza tolerancją", nie będziesz w stanie prawidłowo skupić oczu. Dlatego tak ważne jest, aby upewnić się, że PD jest tak dokładne, jak to tylko możliwe.

Pojedyncze PD Vs. Podwójne PD

Pojedynczawartość PD to jedna liczba, która reprezentuje pomiar środka jednej źrenicy do środka drugiej w milimetrach. Przeciętna wartość PD u dorosłych mieści się w przedziale 54-74 mm. Średni zakres PD u dzieci wynosi 43-58 mm.

Podwójnawartość PD składa się z dwóch liczb i reprezentuje pomiar środka każdej źrenicy do środka mostka nosa w mil imetrach. Przykładem pomiaru podwójnego PD jest 32/30. Pierwsza liczba odpowiada prawemu oku, a druga lewemu.

Jak zmierzyć swoje PD w domu

Lekarz okulista zwykle mierzy PD podczas badania wzroku. Jeśli z jakiegoś powodu nie otrzymałeś go, możesz go zmierzyć w domu, korzystając z 4 prostych kroków i linijki. Jeśli nie masz jej pod ręką, możesz wydrukować linijkę Zenni linijkę PD tutaj.

  1. Stań w odległości 8 cali od lustra i trzymaj linijkę milimetrową przy swojej brwi.
  2. Zamknij prawe oko i ustaw znak 0 milimetrów na środku lewej źrenicy.
  3. Patrz prosto przed siebie, a następnie zamknij lewe oko i otwórz prawe.
  4. Milimetrowa linia, która pokrywa się ze środkiem prawej źrenicy to Twoje PD.

Potrzebujesz więcej wizualizacji? Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak łatwo Ty lub Twój przyjaciel możecie zmierzyć swoje PD w zaciszu własnego domu.

Teraz, gdy znasz już swój indywidualny pomiar PD, rozpocznij zakupy wybierz idealną oprawę z naszej szerokiej oferty..

Dodatkowe zasoby do znalezienia idealnej ramy

Oto kilka innych tematów, które pomogą Ci wybrać odpowiednie oprawki w Zenni:

  • Jak zmierzyć swój rozmiar oprawek
  • Jak wybrać najlepsze okulary dla Twojego kształtu twarzy
  • Rozmiary oprawek Zenni dla dorosłych i dzieci

Jeśli nadal masz pytania, sprawdź nasze Centrum Pomocy Zenni aby uzyskać szybkie i łatwe odpowiedzi!