Q&A: Cynthia Rowley mówi o okularach, stylu i o tym, gdzie szuka inspiracji

Laureatka CFDA, projektantka, matka, prowadząca podcast, entuzjastka podróży - Cynthia Rowley wydaje się robić wszystko! Ostatnio wyrwała się ze swojego napiętego grafiku, aby porozmawiać z nami o swojej najnowszej współpracy z marką najnowszej współpracy z Zenni z Zenni (która właśnie wystartowała w tym tygodniu!), jak znajduje inspirację w tych nie do końca normalnych czasach i jak to jest prowadzić podcast z córką. Przeczytaj nasz wywiad z ikoniczną projektantką.

Zenni: Robisz to wszystko! Buty, ubrania, zarządzanie firmą, prowadzenie podcastu, a teraz okulary z Zenni. Jak udaje Ci się to wszystko pogodzić?

Cynthia Rowley: Więcej to więcej, mniej to nuda. Każdy nowy pomysł bardzo mnie ekscytuje. Możliwość wyobrażenia sobie czegoś, a następnie stworzenia z tego rzeczywistości, jest dla mnie jak magia.

Zenni: Co najbardziej podoba Ci się w tej drugiej kolekcji Zenni x Cynthia Rowley?

Cynthia Rowley: Co za ogromny zaszczyt dostać możliwość zrobienia kolejnej kolekcji z Zenni!!! Jesteśmy tak dumni, że możemy przedstawić tak wiele nowych kształtów, kolorów, a nawet technologii, które dodaliśmy tym razem. Jestem tak bardzo, bardzo podekscytowana, że mogę się wszystkim podzielić!

Zenni: Mówiąc o technologii, włączyliście do tej kolekcji Zenni Blokz. Dlaczego blokowanie niebieskiego światła stało się dla Ciebie priorytetem?

Cynthia Rowley: OMG blokery niebieskiego światła są teraz tak ważne! Szczególnie w kwarantannie spędzamy o wiele więcej czasu na naszych ekranach i czuję, że moje oczy płoną i są zmęczone każdego dnia.

Zenni: Opowiedz nam o tym, co zainspirowało nadruk, który pojawia się na etui na okulary i ściereczkach do soczewek w tej kolekcji.

Cynthia Rowley: Nadruk został zaczerpnięty wprost z otwierającego look naszego pokazu na wybiegu Spring 2020, który był hołdem dla słynnej książki Dr Seussa "Oh The Places You'll Go". Książka nie jest tak bardzo o podróżach, ale zachęca do podejmowania szans i bycia ciekawym życia - bardzo inspirujące!

Zenni: Jesteś znana ze swojej globalnej estetyki i beztroskiego podejścia do podróży. Jakie są niektóre z twoich ulubionych miejsc?

Cynthia Rowley: Mam tak wiele wspaniałych wspomnień i miałam szczęście odwiedzić tak wiele fantastycznych miejsc w moim życiu. Postawiłam sobie za priorytet, aby moje dzieci podróżowały jak najwięcej, bo to bardzo ważne, aby poznawać i doceniać inne kultury. Na razie moimi ulubionymi miejscami są Bhutan, Senegal, Tanzania i Egipt.

Zenni: Oczywiście z powodu wszystkiego, co dzieje się na świecie, nie jesteśmy w stanie teraz podróżować. Jakie są wskazówki, jak doświadczać piękna świata i wspierać kreatywność, kiedy jesteśmy w domu?

Cynthia Rowley: Książki, filmy dokumentalne i media społecznościowe napędzają na razie moją żądzę wędrówek. Moja przyjaciółka Anne Menke napisała inspirującą książkę "See the World Beautiful". Śledzę też National Geographic na Instagramie i uwielbiam filmy dokumentalne, np. Endless Summer oraz Beyond.

Zenni: Wiemy, że dawanie siebie jest dla Ciebie ważne. W jaki sposób dajesz nadzieję i oddajesz się w tych czasach?

Cynthia Rowley: Robimy maski i dajemy ludziom tutoriale i wzory, aby mogli uszyć swoje własne. Przekazujemy też datki na różne organizacje charytatywne, w tym City Harvest. Myślę, że świetnie jest zajrzeć na GoFund me i Kickstartera i spróbować pomóc lokalnym firmom, które rozpoczęły tam kampanie. Samo rozpoczęcie dnia od pomocy przyjacielowi jest również szlachetnym dążeniem - połącz dwie osoby, mentoruj komuś lub oddaj resztki materiałów. Wszystko jest dobre, nawet jeśli jest to coś małego!

Cynthia Rowley i Kit Keenan w najnowszej kolekcji Cynthii

Zenni: Prowadzisz podcast ze swoją córką Kit (który uwielbiamy!) o nazwie Ageless. Jak to jest współpracować z Kit przy tym projekcie?

Cynthia Rowley: Robienie podcastu sprawia tyle radości ! Kit wyjechała na dwa lata do USC. Kiedy przeniosła się na NYU i wróciła do Nowego Jorku, byłam taka szczęśliwa, bo mogłyśmy rozmawiać godzinami. Ona zawsze była starą duszą, podczas gdy ja jestem tą bardziej dziką. Razem możemy popychać się nawzajem do robienia odważnych rzeczy, czy to przygód ze śmiercią, czy też prosząc kogoś, aby dołączył do nas na strąku. Mamy nadzieję, że nasze jin i jang inspirują innych do spełniania swoich marzeń, niezależnie od tego, w jakim miejscu w życiu się znajdujemy!

Zenni: Czy Twoje córki przychodzą do Ciebie po porady dotyczące stylu?

Cynthia Rowley: Moje dzieci przychodzą do mnie tylko po to, aby najechać na moją szafę! Żadna z moich córek nie ma obsesji na punkcie mody, ale obie mają swoje własne zdanie na temat tego, co jest fajne.

Zenni: Cóż, chcemy twojej rady! Czy możesz podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi stylizacji, które pozwolą Ci skoordynować okulary z Twoim strojem?

Cynthia Rowley: Zabawną rzeczą w okularach jest to, że wiele osób po prostu kupuje jeden okular i jedno słońce i już. Ale dla mnie, tak samo jak ubrania mogą zmienić sposób, w jaki się czujesz, tak samo możesz zmienić swoje okulary. Nowa kolekcja Zenni X Cynthia Rowley jest przystępna cenowo i oferuje tak wiele sposobów na spersonalizowanie swojego stylu, że możesz chcieć mieć kilka zapasowych.

Zenni: Co powiedziałabyś naszym czytelnikom, którzy marzą o zostaniu projektantem mody?

Cynthia Rowley: Moda i każda kreatywna dziedzina może być tak satysfakcjonująca, jeśli jest twoją pasją w życiu. Żyj nią, oddychaj nią i nigdy nie przestawaj być ciekawa, rozważna i zachwycona światem wokół ciebie.


*
Pytania i odpowiedzi zostały zredagowane pod kątem długości i przejrzystości.

Sklep Kolekcja Zenni X Cynthia Rowley 2020 już teraz.