Kiedy powraca się do rutynowych badań okulistycznych

Kiedy ograniczenia dotyczące pozostawania w domu zaczną być znoszone w wielu obszarach, praktyki optometryczne otworzą swoje drzwi dla rutynowej opieki, a badania wzroku dla okularów, soczewek kontaktowych i chirurgii oka będą ponownie oferowane.

Praktyki wprowadzają ścisłe środki ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy kilka zmian, których należy się spodziewać, przychodząc na badanie wzroku.

Spodziewaj się następujących zmian

Mamy ścisłe protokoły w miejscu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych zakażeń. Podczas następnej wizyty należy spodziewać się następujących rzeczy:

  • Twój optometrysta będzie nosił maskę na twarz, rękawiczki i osłonę na oczy lub osłonę na twarz, podczas gdy pacjenci będą zobowiązani do noszenia maski na twarz.
  • Będziesz musiał myć lub dezynfekować ręce po wejściu do gabinetu, jak również po wejściu do innych pomieszczeń.
  • Przepełnione poczekalnie staną się przeszłością. Będziemy rozmieszczać miejsca siedzące, aby zmniejszyć pojemność i planować wizyty, aby ograniczyć interakcję z pacjentem.

okulista

  • Jeśli nie czujesz się dobrze lub miałeś kontakt z kimś, kto jest chory, prosimy o poinformowanie nas o tym przed wizytą, a my przełożymy Twoją wizytę o dwa do trzech tygodni.
  • Rozłożymy wizyty w sposób, który pozwoli naszemu personelowi na sterylizację wyposażenia gabinetu przed i po każdej wizycie pacjenta. Pomieszczenia do badań będą całkowicie zdezynfekowane pomiędzy wizytami.
  • Będziemy często przecierać lady, krzesła, sprzęt i klamki do drzwi. W poradni, oprawki okularów będą natychmiast dezynfekowane po użyciu.
  • Będziemy używać dużej osłony podczas części badania z użyciem lampy szczelinowej, która wymaga najbliższego kontaktu lekarza z pacjentem. Osłona ochronna zapobiegnie rozprzestrzenianiu się kropli oddechowych. (Lampa szczelinowa rzuca światło do oka pacjenta, umożliwiając dr Akshetowi Joshi zbadanie wewnętrznego stanu zdrowia oka).

Jedyną stałą w życiu jest zmiana. COVID-19 doprowadził do szybkich zmian w większości branż, a optometria nie jest tu wyjątkiem. Wciąż dostosowujemy się do tej nowej rzeczywistości, aby zapewnić naszym pacjentom opiekę, której potrzebują, w komfortowych i bezpiecznych warunkach.